נושא השיעור: קבלת האחר בחברה
קהל היעד: השיעור מיועד לכיתות ד׳
משך השיעור: 45 דקות
מטרות השיעור:
- קבלת האחר בחברה.
- הכרת היצירה ״הילד הכי קטן בכיתה״ והמסר שהוא מעביר
- הכרת היוצר עוזי חיטמן ותרומתו לתרבות הישראלית
מהלך השיעור:
פתיחה (5 דקות): תחילה נרענן את זכרונם של התלמידים על השיעורים האחרונים, נשאל אותם מהו המסר שהם למדו במהלך 2 השיעורים האחרונים והאם כתוצאה מהשיעורים הללו הם שינו את התנהגותם ומחשבתם בנושא הזה.
גוף השיעור (30 דקות): נקריא לתלמידים את השיר ״הילד הכי קטן בכיתה״ שכתב יהונתן גפן והלחין עוזי חיטמן. נסביר לתלמידים על עוזי חיטמן ותרומתו האדירה לחברה הישראלית.
נראה לתלמידים סרטון יוטיוב של השיר ״הילד הכי קטן בכיתה״.
בסיומו נשאל את התלמידים את השאלות הבאות:
- מהו המסר המועבר בשיר?
- כיצד הרגשתם כאשר שמעתם את השיר?
- האם אתם חושבים שלהיות נמוך וקטן זה משהו רע?
- האם אתם מכירים את עוזי חיטמן?
- איזה שירים של עוזי חיטמן אתם מכירים?

לאחר שהתלמידים יענו על השאלות נעביר להם את המסר שכל אדם הוא שונה, וישנם דברים מולדים ושעלינו לקבל את כולם ללא יוצא מן הכלל.
בנוסף נלמד אותם אודות היוצר עוזי חיטמן ופועלו הרב לזמר והתרבות הישראלית. אודותיו של חיטמן נלמד את התלמידים באמצעות מצגת בgoogle slide.
סיכום השיעור (10 דקות): נסכם את יחידת הלימוד בכך שנשאל את התלמידים מה הם למדו במהלך יחידת הלימוד. האם הם חושבים שלהיות שונה זה משהו רע? בסיום נסביר לתלמידים שעליהם לקבל את כולם ללא יוצא מן הכלל. בנוסף על התלמידים יהיה לענות על חידון דרך אתר קהוט. אשר יסכם את כל היחידה שנלמדה.
שם משתמש: moran_ashtamker2@walla.com
סיסמה: 130717
יתרונות השימוש בכלים ממוחשבים: כאשר משתמשים בסרטוני יוטיוב במהלך השיעור הדבר גורם לציפייה והתרגשות בקרב התלמידים. זה גורם להם לסקרנות וליציאה מהשגרת שיעורים הקבועה. דבר אשר יגרום להם להתעניין בשיעור ולהביע עיניין במהלכו.