נושא השיעור: ״כולנו שונים, אבל כולנו שווים״

קהל היעד: השיעור מיועד לכיתות ד׳
משך השיעור: 45 דקות
מטרות השיעור:
- שהתלמידים ידעו לקבל את השוני בחברה.
- שהתלמידים יבינו שכאשר הם אומרים מילה או מתנהגים בצורה לא נעימה אז יש לזה השלכות, מישהו עלול להיפגע מכך ולחשוב כיצד הוא ירגיש באותה רגע של הסיטואציה.
- שהתלמידים ידעו לכבד את הסובבים אותם.
- שהתלמידים יבינו שלכל פעולה שהם עושים ישנה השלכה.
מהלך שיעור:
פתיחה (10 דקות)- נבקש מהתלמידים לפתוח את ה google docs ושם המורה ירשום תחילה את השאלות:
- מה ההגדרה לשונה בעיניך?
- האם אתה מרגיש שונה? ולמה?
- איך ניתן להתמודד עם השוני בחברה לדעתך?
נבקש מהתלמידים לרשום את תשובתם דרך הgoogle docs בעילום שם, כדי שהתשובות שלהם יהיו אמיתיות והם לא יתביישו לענות ליד כל הכיתה.
גוף השיעור (20 דקות)- לאחר שהתלמידים יסיימו לכתוב את תשובותיהם נבצע דיון משותף בכיתה בנוגע למהו השונה בחברה וכיצד עלינו לנהוג ולפעול כאשר אנחנו נוכחים בסיטואציה שבה מעליבים ופוגעים בסובבים אותנו.
לאחר מכן נבקש מהתלמידים לחזור שוב לgoogle docs ושם נבקש מהתלמידים באמצעות הצורות שיציירו פרח לאחר שנבחין שהתלמידים סיימו נבקש מהם לצייר לו חבר, בשלב הזה לא נענה על שאלות הבנה, כל אחד מבצע את המשימה כפי שהוא מבין. לאחר שמבחינים שכולם סיימו את המטלה מבצעים דיון משותף בכיתה כאשר רואים את היצירות של כולם ושואלים אותם את השאלות הבאות:
- מה אתם יכולים להגיד על הציורים? ( כל פרח שונה בגודל, בצורה וכדומה), מייצרים אנלוגיה לבני אדם.
- למה לדעתכם כל ציור הוא שונה? (כל אדם הוא שונה מהשני)
- מהו נושא השיעור?
בסיום מסבירים לתלמידים את נושא השיעור וחשיבותו.
בנוסף נסביר להם כיצד עליהם להתנהג ולפעול בחברה.
סיכום השיעור (15 דקות): לצורך סיכום השיעור נראה לתלמידים את הסרטון יוטיוב ״ילד של שבת״ אשר מדבר על ילד שהוא מעט שונה ואביו מסביר לו שהילדים השונים בחברה הם בעצם הילדים של אלוהים ולכן הם ילדים של שבת. סרטון אשר גורם לכל אחד שרואה אותו לחשוב מעט על מעשיו ולקבל עידוד וחיזוק. בסיומו ננהל דיון בכיתה על הסרטון, מה כל אחד הרגיש וחשב כשראה את הסרטון. כמו כן האם הם הולכים לשנות את התנהגותם ומעשיהם כלפי הסובבים אותם.
יתרונות השימוש בכלים ממוחשבים: ישנו יתרון גדול ומשמעותי בשימוש בgoogle docs במהלך השיעור, הדבר תורם לעידוד ההשתתפות בשיעור, לתלמידים יש עניין ומדובר בשיעור לא שיגרתי ורגיל ובעקבות כך גורם להם להסתקרן ולהתעניין בשיעור. בנוסף זה גורם לתלמידים להתנסות בממשקים טכנולוגיים, אשר יסייעו להם בהמשך חייהם.
קשיים אפשריים במהלך השיעור: עלול להיות לתלמידים קושי במטלה של הציור דרך הgoogle docs, הם עלולים להתקשות, אך כאן תפקידו של המורה להסביר ולעבור בין התלמידים ולסייע.